top of page
SWD-2011-06-20-164729-201-1920x1280.jpg

А ви знаєте, які грунти України містять найбільше гумусу? Ми-так!

Чергове лабораторне заняття з дисципліни "Екологія та охорона довкілля" подарувало масу емоцій. А все тому, що вперше за 3 роки ВСІМ бригадам вдалось визначити вміст гумусу в ґрунті з першого разу! Чи то ми так вдало підібрали наважку ґрунту, чи то реактиви були суперсвіженькі, за що дякуємо нашим лаборантам.

Спершу викладач і група були готові до негативного результату, який в науці, як відомо, теж результат. І тут... несподіванка: одна за одною бригади радісно вигукували: йє-є-є, є перехід від вишневого до смарагдово-зеленого наприкінці титрування!!!

Отож, ми успішно навчились визначати вміст гумусу у ґрунтах із різних куточків України, а для цього;

- пригадали як користуватись електронними вагами і зважили наважки від 0,05 до 0,1 г;

- "поварили зілля" із ґрунту і хромової суміші на плитках, зачаровано спостерігаючи за серпанком над колбами і бурхливими бульками в них;

- освіжили свої вміння у користуванні піпетками-грушами-бюретками;

- гарненько потитрували (дехто пальці "стер" тиснучи на зажим на бюретці, а дехто, перехопивши ініціативу, за секунду отримав бажаний "смарагд" у колбі).


Рекордсменами за вмістом гумусу виявились ґрунти Київщини (села Саварка і Витачів). Чому зраділи як студенти, так і згодом їх батьки)

Ще ми навчились описувати структуру і склад грунту, попутно виявивши в пробах різні об'єкти: від камінчиків до черв'яків, від пророслої насінини до якогось шустрого організму, подальша доля якого невідома.

Ну, а визначення радіусу капілярів у грунтах закінчилось не лише успішним опануванням методики, але і втратами для матеріальної бази кафедри.

10 переглядів0 коментарів

Comments


bottom of page