Верифікація викидів парникових газів. Нові можливості для кафедри.

Обновлено: 3 февр. 2021 г.

За підтримки Світового банку в рамках проекту «Партнерство заради ринкової готовності» (PMR Ukraine) 24-26 липня та 11-13 вересня 2018 року консорціумом організацій VERICO SCE (Німеччина), TÜV NORD CERT GmbH (Німеччина), FutureCamp Climate GmbH (Німеччина) та ТОВ «Технічні та управлінські послуги» (TMS Украина) року було проведено навчання з верифікації та акредитації щодо викидів парникових газів.

Запровадження системи моніторингу, звітності і верифікації (МЗВ) викидів парникових газів передбачено Планом заходів з виконання Концепції реалізації державної політики України у сфері зміни клімату на період до 2030 року та є одним із зобов’язань України в рамках Угоди про асоціацію з ЄС і вимогою Паризької кліматичної угоди. Відповідно, знання та навички у сфері верифікації та акредитації парникових газів відкривають перед нами нові горизонти та можливості брати участь у розбудові системи МЗВ в Україні.

Викладачі кафедри екології та збалансованого природокористування Національного університету харчових технологій доценти Оксана Ничик та Оксана Салавор пройшли


навчання, програма якого складалась з теоретичного курсу, практичних вправ, колективних та індивідуальних консультацій та екзаменаційного іспиту (всього 48 годин).

Основна мета даного тренінгу – це підвищення кваліфікації майбутніх викладачів (тренерів) для підготовки професійних аудиторів з верифікації та акредитації парникових газів. Заняття проводила команда міжнародних експертів компаній Verico SCE, FutureCamp Climate GmbH та TÜV Nord Cert GmbH. Програма навчання включала опрацьовування Постанови з моніторингу та звітності (ПМЗ), а також відповідних нормативно-правових актів з акредитації та верифікації, необхідних для системи МЗВ в Україні. Крім того були охоплені всі сфери компетенції, необхідні для моніторингу та верифікації парникових газів за всіма галузями промисловості.

Дякуємо міжнародним експертам та організаторам за продуктивну співпрацю!

30 просмотров0 комментариев