На фото нібито звичайні листочки берези, яких вже злегка торкнулась осінь. А насправді - головний герой лабораторної роботи з дисципліни "Екологія та охорона довкілля", який допоміг оцінити якість навколишнього середовища.
На нашу лабораторну листочки приїхали звідусіль: Вінничина, Черкаська, Київська області, Київ.
Першокурсники:
* озброїлись лінійками (особливо забудькуваті з останньої парти - лише після пробіжки в канцтоварний кіоск на перерві 📷:-) );
* пригадали як користуватись транспортиром;
* заповнили таблицю на 100 (!) показників;
* успішно відновили свої шкільні математичні знання для статистичної обробки результатів вимірювань, швиденько все порахували і...
Результат, якщо не шокував, то вразив! Розрахований показник стабільності розвитку берези перевищив допустимі межі і відповідав у ВСІХ зразках "критичному стану середовища". Навіть у листках, зібраних у сільській місцевості в нібито сприятливих екологічних умовах.
Єдиний зразок, який відносно порадував - листя берези, зібране у Броварському районі викладачем, збентеженим невтішними результатами у першої підгрупи студентів. Стан середовища, хоч і був далеким від ідеального, але хоча б відповідав середньому рівню відхилення від норми.
Отож, проста, але дуже наочна методика оцінки якості середовища за станом листя (на прикладі берези) переконала наших першокурсників, що екологічні проблеми ближче, ніж їм здавалось:-( Сподіваємось, що це спонукає їх до успішного і старанного опанування майбутньої професії!
コメント