top of page
SWD-2011-06-20-164729-201-1920x1280.jpg

Вивчати екологію легко

Кожен здобувач, який вступає на спеціальність 101 має змогу отримувати знання з екології не лише в аудиторії, а й за її межами. Як приклад - відвідування різних заходів та виставок.Нещодавно, студенти 3 та 4 курсів спілкувались з науковцями та спеціалістами міжнародного рівня на VII Спеціалізованій виставці «Екологія підриємства». Цей захід є найважливішою екологічною подією в галузі екологізаціі будь-якої діяльності.


Надзвичайно цікавими були напрямки, які зацікавили студентів: • новітні технології очищення води; • екотранспорт; • екологічний моніторинг та методики оцінки забруднення навколишнього середовища; • поводження з токсичними та радіологічними відходами; • методи очищення та відновлення ґрунтів; • екологічно безпечні технологіі та виробництвамиСтуденти поділилися своїми враженнями:

Руслана Захарова (ЕК-3-3):

"Сьогодні я вперше відвідала Міжнародну спеціалізовану виставку «Екологія підприємства-2019».Зацікавила біологічна очистка стічних вод без компресора, «Екоресурс»- комплексні екологічні рішення, «Ferrexpo»- від екології виробництва-до екології життя, Eco Solutions, Державне Агентство Водних Ресурсів України, ТОВ «Агрофірма «Колос». Суть цієї технології полягає в поєднанні попередньої очистки стічних вод в септику з подальшим інтенсивним доочищенням в біологічному реакторі з унікальним пластиковим завантаженням «Air Ring».

Ця система працює в 4 фази:

Фаза 1 Стічні води потрапляють в трьохкамерний септик, де відбувається їх ретельне механічне очищення від твердих фракцій, нерозчинних речовин і жирів.

Фаза 2 Циркуляційний насос піднімає попередньо освітлену воду в біореактор, де багаторазово зрошує її над пластиковим завантаженням.

Фаза 3 На поверхні шайб зароджується біоплівка- комплекс мікроорганізмів, які руйнують органічні забруднення стічних вод.

Фаза 4 Очищена вода вже не становить загрози для НПС і може відводитися в заздалегідь підготовлений дренаж або канаву.

Це є зручно і екологічно:

1. Відсутній шум і неприємний запах

2. Монтаж займає 1-2 дні, без застосування залізобетонних конструкцій

3. Системи продовжують роботу навіть без електроенергії

4. Відбуваються біологічні процеси, без додавання бактерій

Також мене зацікавила система очистки природних водойм. Я власноруч долучилася до проведення досліду. В забруднену воду ( з річки Либідь) додавали коагулянт, а потім флокулянт в результаті чого вода стала чистою і прозорою. Я отримала море вражень, з цікавість та захопленням ознайомилися з різними екологічними розробками".
Оксана Ніколаєва (ЕК-3-3) : " Якщо ви підприємець, який має своє господарство і не знає до кого звернутися щодо придбання компосту, його правильного та швидкого виготовлення або Ви хочете підвищити вміст гумусу в ґрунті саме органічними добривами, а не вносити туди різні хімікати, до вашої уваги “Агрофірма “Колос” надасть Вам всі ці послуги, рекомендації та й не тільки (P.S.: там ще високоякісне насіння продають нової селекції, яке стійке до різних несприятливих факторів).А якщо Ви студент, викладач, чи просто людина, яка читає цей пост - то знайте, що сьогодні 5 листопада представники цієї фірми на VІІ спеціалізованій виставці “Екологія підприємства - 2019” завоювали моє серце своєю технологією компостування.

Тепер для утворення компосту не потрібні ніякі компостні ями, бетонні басейни, рівчаки чи щось подібне. Компост робиться прямо у вас на полі під відкритим небом. А знаєте за скільки днів? За 42 дні! Круто, правда ж!

Найбільш проста технологія компостування полягає в складанні субстрату в бурти, розташовані паралельними рядами з проїздом між ними. Бурти компосту повинні бути доволі об’ємними, для забезпечення в них оптимальної кількості тепла. Прискорене біотермічне компостування в буртах здійснюється за умов примусової аерації.

Сам процес ферментації компосту проходить в 3 фази:

1. Фаза “старт” - триває 21 день. До компосту додають фосфоритне борошно та біокомплекс “СТАРТ”. Починається процес ферментації, чисельність мікроорганізмів зростає.

2. Фаза “пік” - триває 21 день. Додавання дефекатної грязі та біокомплексу “ПІК”. На початку фази температура зростає майже до 65°С. Відбувається прискорений розпад білків, жирів, вуглеводів, насіння бур’янів гинуть. Збільшується рухливість азоту, фосфору та калію. В кінці фази температура поступово знижується.

3. Фаза “фініш” - починається на 42-й день. Додаються мікроелементи та біокомплекс “ФІНІШ”. Відбувається зменшення температури до 40°С.

На останній фазі вже готовий компост має вологість 60 – 70%, слаболужну або нейтральну реакцію, вміст органічних речовин не менше 75%, вміст поживних речовин в легкодоступних для рослин формах не менше 50%, відсутні личинки гельмінтів та патогенна мікрофлора в небезпечних концентраціях.

А ось вам і переваги такої технології компостування:

· Отримання органічного добрива-компосту за 45 – 60 днів;

· Зменшення маси та об’ємів гною та відходів;

· Отримання однорідної подрібненої субстрації;

· Висока концентрація корисних речовин;

· Відсутність неприємного запаху;

· Відсутність патогенів;

· Відсутність насіння бур’янів.

Так, що ось так ми з користю провели сьогоднішній день. І я вже навіть знаю, куди хочу йти на практику. Сказали, що нас там чекають.

9 переглядів0 коментарів

Comments


bottom of page