top of page
SWD-2011-06-20-164729-201-1920x1280.jpg

Вплив ксенобіотиків на організм людини. Актуально під час епідемії COVID-19

Студенти 3 курсу спеціальності 101 Екологія за освітньою програмою Екологія та Екоменеджмент вивчаючи дисципліну "Основи екологічної токсикології", мають змогу дізналися багато цікавої інформації про токсичні речовини, потенційну небезпеку їхнього впливу на організми й екосистеми, механізми токсичної дії, а також методи діагностики, профілактики і лікування захворювань, що розвиваються внаслідок такого впливу. 

Актуальною темою на сьогодні є вплив ксенобіотиків на організм людини, оскільки ксенобіотики – це чужорідні хімічні речовини та біологічні агенти, які надходять в організм людини з їжею чи іншими шляхами, не виконують жодної із функцій харчування і за певних умов несприятливо впливають на здоров´я людини та її імунну систему.

Продукти харчування є основним джерелом надходження ксенобіотиків в організм людини. Вони можуть забруднюватися на етапах заготовки, виробництва, зберігання, транспортування, обробки та реалізації серед населення. Тож перед їх вживанням потрібно, щоб даний продукт за можливості пройшов термічну обробку. 

Ось вам невеличкий перелік тих продуктів, які є багатими на ксенобіотики: м’ясні продукти (ковбаси, сосиски, готова шинка), консервовані, мариновані продукти, маргарин, майонез, тістечка, торти, кекси, листкове тісто, бісквіти та рулети тривалого зберігання, рафіновані, після термічної обробки олії (соняшникова, кукурудзяна), тверді сири з великим вмістом жиру та солі, супи-напівфабрикати, оцет та готові приправи з глутаматом натрію, готові солодкі напої, смажені, копчені вироби, всі продукти, що містять хімічні барвники та консерванти та ін. 

Сьогодні Україна переживає важкі часи, вірус COVID-19 поширюється територією країни, тож аби зберегти себе та свій імунітет уникайте продуктів, які багаті на ксенобіотики, дотримуйтесь правил гігієни, робіть вологе прибирання, уникайте контактів із  сторонніми людьми та будьте здоровими!


Життя варте, щоб його берегти!

32 перегляди0 коментарів

Bình luận


bottom of page