top of page
SWD-2011-06-20-164729-201-1920x1280.jpg

Відкриття Центру Європейського Союзу в університеті

В університеті розпочинає роботу Центр Європейського Союзу Жана Моне з Циклічної та Зеленої Економіки. Це стало можливим завдяки тому, що команда науковців університету у співпраці з колегами з університетів з ЄС та України виборола цього року одну з найпрестижніших номінацій проєктів Жана Моне програми Еразмус+ – Центри Досконалості Жана Моне.

Проєкт передбачає вивчення політики та кращих практик ЄС з циклічної та зеленої економіки (European Green Deal) і розповсюдження досвіду ЄС серед широкого загалу українського суспільства. Як і інші проєкти напряму Жана Моне, він буде сконцентрований на євроінтеграційній тематиці, але буде включати значно ширший спектр активностей – проведення семінарів, круглих столів, міжнародних конференцій і бізнес-форумів, читання лекцій студентам та аспірантам запрошеними лекторами з університетів ЄС, підготовка наукової та методичної літератури за темою проєкту.

Команду університету у проєкті представляють професор Ігор Якименко і доценти Оксана Салавор та Оксана Ничик (кафедра екологічної безпеки та охорони праці). Також до команди входить професор Людмила Петрашко (Київський національний економічний університет ім. В. Гетьмана). Європейський Союз представляють колеги з Лундського університету (Швеція) професор Юлія Войтенко-Палган та Університету Левена (Бельгія) професор Катерина Беденкопф. Проєкт розрахований на три роки, бенефіціаром проекту виступає наш університет, академічний координатор – професор Ігор Якименко.

Напрям проєкту є продовженням плідної роботи університету у царині європейських вимірів сталого розвитку. Адже в останні роки в університеті відбулися дві міжнародні конференції та чотири літні школи Жана Моне з вивчення політики та кращих практик ЄС щодо сталого розвитку. Концепції циклічної та зеленої економіки – це нові горизонти, що бере на озброєння Європейський Союз для подолання викликів сучасності в економічній, екологічній і соціальній сферах, включно з новими викликами від пандемії. Важливо, що пріоритети проєкту тісно пов’язані з пріоритетами розвитку університету, як у напрямку наближення освітнього та наукового процесів до стандартів ЄС, так і щодо тісної співпраці університетської спільноти з інноваційно-орієнтованим бізнесом і соціально активним громадянським суспільством.

До участі в проєкті запрошуються усі зацікавлені співробітники та студенти університету, усі активності проєкту будуть анонсуватися на сайтах університету та проєкту.

Отже, в добру путь!

4 перегляди0 коментарів

Comments


bottom of page