Напередодні міжнародного дня студента Professional Association of Ecologists of Ukraine провели перший масштабний захід, спрямований на підвищення обізнаності випускників-екологів щодо реальних вимог роботодавців до фахівців-природоохоронців та сучасних вимог і викликів ринку. Започатковуючи цей проєкт, організатори прагнули не просто зробити внесок в майбутнє галузі, а й надихнути молодь, вселити віру в правильність обраного шляху.

І хоч досі відсутності законодавчо закріплених обов’язок наявності екологічної служби або еколога на підприємстві, на відміну від служби охорони праці, хоч досі еколог – не найпрестижніша в суспільстві професія, зміни невідворотні! Конференція для молоді «Задля Європейського ЗЕЛЕНОГО КУРСУ: наука + практика. Як синхронізувати знання та вимоги часу», на яку провідні вузи України представили понад 500 студентів-екологів, стала першим кроком до створення:

«Практичної біржі» - для студентів екологічних спеціальностей, що працюватиме як центр із організації виробничих практик для студентів на провідних підприємствах (відповідно до обраної спеціалізації)
«Центра зайнятості еколога» - для випукників ВУЗів за екологічними спеціальностями, як практичний інструмент працевлаштування
«Рекрутингового екологічного агентства» - для забезпечення бізнесу висококваліфікованими екологами із числа тимчасово не працевлаштованих.

Студенти-екологи та викладачі кафедри екологічної безпеки та охорони праці взяли активну участь у роботі заходу. Адже як студенту, так і викладачу важливо отримати відповіді на питання :

Що повинен знати еколог-випускник вишу, щоб отримати роботу, про яку мріє?
Які скіли мають бути в арсеналі молодого спеціаліста?
Що забезпечить якісні результати для довкілля з перших днів роботи?
Кого беруть на роботу підприємства та яким інструментарієм має володіти молодий спеціаліст?
З якими складнощами доведеться зіштовхнутися з перших днів та які перепони подолати?
На які моменти слід уже зараз звернути увагу, як підготувати себе до практичної діяльності?

Comments