top of page
SWD-2011-06-20-164729-201-1920x1280.jpg

Екскурсія на Бортницьку станцію аерації

Студенти-екологи трьох курсів разом з наставниками груп Андрієм Котинським, В’ячеславом Харченком та Оксаною Ничик в межах вивчення дисциплін «Екологія міських та промислових систем», «Інженерний захист навколишнього середовища» та «Нормування антропогенного навантаження» відвідали єдину в мегаполісі станцію очищення стічних вод - Бортницьку станцію аерації. Під час екскурсії територією головний технолог розповів про основні характеристики роботи основних очисних споруд, режими їх експлуатації та технологічні особливості.

Студенти отримали змогу своїми очима побачити, яким чином реалізуються на практиці механічні та біологічні методи очищення, які так детально вивчаються під час аудиторних занять.

Технолог розповів, що перший блок станції почали зводити ще у 1965 році, другий – у середині 1970-х. Третій, найновіший, з'явився у 1986 році. Наразі відбувається поступова реконструкція обладнання та впровадження нових технологій. Допомагає в цьому місту Японський уряд.

Студенти переконались в необхідності модернізації станції аерації. Адже стан основних елементів очисної системи оцінюється як критичний через значний експлуатаційний вік (близько 50 років). Очисні споруди потребують негайної реконструкції, капітального ремонту, деякі знаходяться у неробочому стані. Цей факт викликає серйозне занепокоєння, оскільки від якості вод залежить як наше здоров’я, так і стан усього навколишнього середовища.. З кожним роком столиця розростається все більше. Висотки, гіпермаркети, торгові центри, підприємства – всі вони збільшують навантаження на єдину станцію біологічного очищення забруднених вод м. Києва та міст-сателітів, і в разі її зупинки столиці та Дніпру буде загрожувати екологічна катастрофа небачених масштабів.

Дякуємо організаторам заходу за можливість реально познайомитися з роботою станції та ще раз переконатися, що антропогенний вплив на навколишнє середовище потребує постійного контролю і не можна залишатися осторонь проблем, що виникають в галузі охорони довкілля

.

45 переглядів0 коментарів

Comments


bottom of page