top of page
SWD-2011-06-20-164729-201-1920x1280.jpg

Опановуємо роботу сучасного обладнання для вимірювання показників складових довкілля

Здобувачі освіти НУХТ мають можливість користуватися потужностями Проблемної науково-дослідної лабораторії та Центру колективного користування науковим обладнанням «Лабораторія біобезпеки, якості харчової продукції та безпеки харчування». Зокрема заняття з дисципліни «Екологічна модернізація виробництва» для магістрів ОПП «Екологія, екоменеджмент та екоаудит» було проведено у Проблемній науково-дослідній лабораторії НУХТ. Її унікальним сучасним обладнанням можуть користуватися як знані, так і молоді науковці, а також здобувачі освіти. 
Магістрам-екологам провели майстер-клас з дослідження якості води за допомогою мультипараметричного фотометру 7500 Palintest.

Цей прилад призначений для контролю якості як питної, так і технічної води, компактний та надійний. Фотометр 7500 є ідеальним інструментом для фахівців водного господарства. За допомогою цього приладу можна визначати вміст у воді розчиненого кисню, хлоридів, нітратів, сульфатів, фосфатів тощо, колірність, лужність та жорсткість води.
Визначення цих параметрів надзвичайно важливе для досліджень екологічного спрямування. Також здобувачі мали можливість попрацювати з лазерним дифракційним аналізатором Mastersizer 3000. Цей аналізатор забезпечує високу точність визначення розмірів частинок як харчових продуктів (какао, молока, цукру тощо), так і досліджень гранулометричного складу осадів, що дуже важливо для оптимізації виробничих процесів та підбору ефективних природоохоронних технологій.
Крім аналітичної платформи Mastersizer 3000, комплект включає обладнання для підготовки зразків, ємності та дозатори для подачі необхідного об'єму дисперсанта, зонд для попередньої ультразвукової обробки (диспергування проб). Особливо вразила здобувачів можливість миттєвої обробка результатів вимірювань та їх графічного представлення.
Магістри вкотре переконалися, що науково-дослідна база НУХТ є сучасною, а Проблемна науково-дослідна лабораторія – осередком наукових досліджень.3 перегляди0 коментарів

Comments


bottom of page