top of page
SWD-2011-06-20-164729-201-1920x1280.jpg

Поринаємо в мікросвіт живих організмів

На першому році навчання студенти-екологи глибоко опановують дисципліну "Біологія", яка як відомо, є наукою про живі організми. В її рамках вивчається все розмаїття процесів навколишнього тваринного і рослинного світу.

При цьому, до складу біологічних знань входять методи досліджень, класифікацій і зіставлення між собою всього живого. Для того, щоб повністю зрозуміти цю науку, варто просто озирнутися навколо. Рослини, тварини, люди і навіть невидимі людському оку організми є об'єктом вивчення даної науки.

Лабораторні заняття з дисципліни ніколи не бувають одноманітними, оскільки освіїми очима можна побачити яким чином здійснюється своєрідний «стрибок» від світу атомів і молекул до свідомого життя.

Наприклад, сьогодні студенти ознайомлювалися з основними запасними речовинами в рослинних клітинах. Розглянули різні форми запасання органічних речовин: крохмальні зерна, алейронові зерна, сферокристали; провели цитохімічні реакції на крохмаль, білок і рослинні олії.

Досліджували клітини сухої луски цибулі, кореневища купини лікарської, черешка листя бегонії, листа фікуса, бульби картоплі, топінамбура, насіння квасолі, рицини, зернівки пшениці, кукурудзи та гороху.

В клітинах побачили безбарвні призматичні кристали, друзи та цистоліти, зерна крохмалю та сферокристали інуліну, алейронові зерна та ліпідні краплі:

Знаючи принципи організації живих організмів, біологія включає в себе ряд споріднених наук, знання яких допомагають не тільки вивчати, але і видозмінювати навколишній світ.
55 переглядів0 коментарів

Comments


bottom of page