top of page
SWD-2011-06-20-164729-201-1920x1280.jpg

Програми та гранти підтримки академічних проєктів у Міжнародній Зимовій Школі Жана Моне «Менеджмент академічних проєктів та ефективна комунікація»

5 грудня розпочала роботу Міжнародна Зимова Школа Жана Моне «Менеджмент академічних проєктів та ефективна комунікація». Захід відбувається в рамках проєктів програми ЄС Еразмус+ «Політика та кращі практики Європейського Союзу з управління академічними проєктами» (101085243 – ProEU – ERASMUS-JMO-2022-HEI-TCH-RSCH) і «Екоменеджмент та екокомунікація у Європейському Союзі: до кліматично нейтральної Європи» (101127449 – EcoEurope – ERASMUS-JMO-2023-HEI-TCH-RSCH).

До участі у Школі зареєструвалися понад 500 слухачів із різних закладів вищої освіти та інших установ України.Відкрив Зимову Школу вітальним словом ректор університету Олександр Шевченко, який побажав учасникам плідної роботи та отримання корисного досвіду.
Він зазначив, що захід має практичне спрямування та націлений на підготовку слухачів до участі у міжнародних академічних проєктах, перш за все, програм Європейського Союзу. Особлива увага приділена підготовці проєктних заявок до участі у конкурсах програми Еразмус+, зокрема напряму Жана Моне. Школа орієнтована як на молодих дослідників, зокрема аспірантів, так і на досвідчених науковців і викладачів закладів вищої освіти. Спікери Школи – досвідчені члени команд проєктів програми Еразмус+, у рамках яких проводиться захід, та наші партнери з України і Європейського Союзу.Приємною несподіванкою стала зустріч із координаторкою Національного Еразмус+ Офісу в Україні (Erasmus+UA) Світланою Шитіковою.
Вона розповіла учасникам, що організації, які бажають долучитися до Програми Еразмус+, можуть брати участь у заходах, користуватися відкритими ресурсами, долучатися до професійних мереж і створювати власні проєкти міжнародної співпраці у сферах освіти. Пані Світлана запропонувала присутнім підготувати ідею з коротким описом, цілями, завданнями, заходами та очікуваними результатами і надіслати на e-mail Erasmus+UA, щоб запланувати групові консультації «Від ідеї до проєкту».Насичена програма заходу передбачає роботу за трьома секціями: «Програми та гранти підтримки академічних проєктів», «Європейські студії: напрям Жана Моне програми Еразмус+» і «Менеджмент проєктів та ефективна комунікація».У межах роботи секції «Програми та гранти підтримки академічних проєктів» завідувач кафедри екології та екоменеджменту НУХТ, координатор проєктів Жана Моне ProEU та EcoEurope, професор Ігор Якименко розповів про євроінтеграційні проєкти нашого університету програми Еразмус+. Зауважимо, що кафедра екології та екоменеджменту, починаючи з 2016 року, виборола вже вісім проєктів Жана Моне.Далі виступав керівник Центру біомедичних досліджень Медичного інституту Сумського державного університету, науковий співробітник Інституту атомної фізики та спектроскопії Латвійського університету (Рига, Латвія) Максим Погорєлов, який, до слова, є координатором проєктів HORIZON-MSCA-SE-2021 ARGO та MX-MAP. Він розповів про особливості участі у різних міжнародних проєктах, зокрема у програмі «Горизонт Європа».

Координаторка програм обміну для науковців Програми імені Фулбрайта в Україні Вероніка Алексанич ознайомила присутніх із можливостями учасників програми академічних обмінів імені Фулбрайта уряду США в Україні.Наприкінці слухачі почули корисну інформацію щодо можливостей академічної мобільності для студентів і викладачів за грантової підтримки програми Еразмус+ від начальниці відділу міжнародних зв’язків НУХТ Ірини Воловик.Час пролетів непомітно, учасників Школи цікавили різні нюанси участі у міжнародних проєктах, а досвідчені колеги ділилися з ними своїм досвідом та охоче відповідали на запитання.

7 переглядів0 коментарів

Comments


bottom of page