top of page
SWD-2011-06-20-164729-201-1920x1280.jpg

Служба охорони довкілля на підприємстві: довгоочікувані зміни

Не секрет, що наявна система управління охороною довкілля на підприємствах не сприяє дотриманню вимог природоохоронного законодавства підприємством! Професійна асоціація екологів України вкотре акцентує увагу всіх небайдужих на необхідності змін до Закону України «Про охорону навколишнього природного середовища»!

Покращення стану довкілля в світі, яке ми спостерігаємо наразі в зв’язку зі спадом ділової активності, очевидно, є тимчасовим. Маємо невтішні прогнози від ООН щодо досягнення Цілей сталого розвитку. Україна не виняток. Прогнозовано, викиди в повітря, скиди у водні об’єкти, швидко повернуться до передкарантинного рівня, щойно промисловість знову запрацює.

Вже зараз вкрай важливо не допустити відкочування суспільства назад до брудних технологій, адже зміни клімату напряму пов’язані із сьогоднішніми проблемами.

І головне, як у посткризовий період (а він обов’язково прийде) не дозволити зруйнувати і так примарний баланс інтересів суспільства, бізнесу та довкілля.

За результатами дослідження Професійної асоціації екологів України (надалі – ПАЕУ) щодо системи природоохоронного управління суб’єктів господарювання виявлено саме таку проблему, а в деяких суб’єктів така система взагалі відсутня!

Враховуючи викладене, наявна система управління охороною довкілля на підприємствах:

  • не сприяє дотриманню вимог природоохоронного законодавства підприємством

  • не спроможна реалізувати цілі, визначені Законом України «Про Основні засади (стратегію) державної екологічної політики України на період до 2030 року» та вирішити першочергові екологічні проблеми

  • не відповідає міжнародним стандартам системи екологічного управління на підприємствах.

ЯКІ МОЖЛИВІ РІШЕННЯ?

В Україні давно назріла потреба  на законодавчому рівні  обгрунтувати створення служби з охорони довкілля у складі суб’єктів господарювання, які належать до середнього та великого підприємництва та здійснюють плановану діяльність, що підлягає оцінці впливу на довкілля та виконання функції служби охорони довкілля в порядку сумісництва особами, які мають освіту за екологічним напрямком або залучення  сторонніх спеціалістів   на   договірних   засадах,   які   здійснюють господарську діяльність у сфері природничих і технічних наук у складі суб’єкта господарювання,  який належить до малого підприємництва, у тому числі до суб’єктів мікропідприємництва.

Підготовка кафедрою фахівців за освітньою програмою "Екологія та екоменеджмент" є важливою для забезпечення служб з охорони довкілля кадрами, які належним чином виконуватимуть обов'язки інженерів з охорони довкілля.
9 переглядів0 коментарів

Comments


bottom of page