top of page
SWD-2011-06-20-164729-201-1920x1280.jpg

Співробітництво кафедри екології та збалансованого природокористування з європейськими колегами

Кафедра екології та збалансованого природокористування упродовж останніх років активно співпрацює з науковцями з Чеської Республіки та Швеції у рамках проектів Жана Моне програми Європейського Союзу Еразмус+. Науковці з Університета Масарика, Чехія та Лундського університету, Швеція приймають участь у літніх школах, що кафедра проводить другий рік поспіль і діляться зі слухачами своїм досвідом. У продовження активної співпраці колеги з Чехії запросили координатора проектів проф. Ігоря Якименко відвідати 14-у Літню Школу з Токсичних Сполук у Навколишньому Середовищі, що відбувалася 18-22 червня на базі Дослідницького центру RECETOX Університету Масарика, Брно, Чехія. Крім колег із самого Центру школу вели провідні експерти з Німеччини, Швейцарії, Британії, Канади, Іспанії, Греції. Слухачі школи – від магістрів до досвідчених науковців – представники більшості європейських країн, США, Центральної Америки, Азії і далі (біля 40 осіб). Школа платна і високопрофесійна, той випадок коли за тиждень лекцій, дискусій та практик слухачі отримують геть новий рівень знань по проблемі. Акцентами цього року були забруднення атмосферного повітря європейських міст, зміни клімату та концепція розумного міста (smart city). Окремим слухачам, в тому числі і проф. Якименку, на конкурсній основі усі витрати на участь у Школі покрили гранти від Міністерства екології Чеської республіки / окрема подяка нашому надійному партнеру з RECETOX доктору Катерині Себковій та нашому другу й колезі доктору Сергію Кириленку за гарні рекомендації та підтримку нашої співпраці з Центром. RECETOX має технічне і методичне забезпечення світового рівня за значної фінансової підтримки фондів Європейського Союзу і що важливо, значною мірою орієнтований на співробітництво з країнами східної Європи. І кожен зацікавлений науковець з України може БЕЗКОШТОВНО використовувати будь-яке обладнання Центру для своїх досліджень, попередньо узгодивши з Центром свої плани та наміри (деталі дивіться на сайті Центру http://www.recetox.muni.cz/index-en.php). RECETOX як міжнародний дослідницький центр оперує виключно англійською мовою.

До речі, Брно, це місто з давніми науковими традиціями, місто, де жив і творив католицький священик і засновник сучасної генетики Грегор Мендель, і де зараз є музей його абатства з висіяними рівними рядками «горошку Менделя».

Тож, участь у Школі - це нові контакти, ідеї, знання та досвід, які безумовно, будуть сприяти подальшому активному міжнародному співробітництву кафедри з європейськими колегами.10 переглядів0 коментарів

Comments


bottom of page