top of page
SWD-2011-06-20-164729-201-1920x1280.jpg

Які вони - органолептичні показники питної води?

Триває карантин... Було так багато планів - нові цікаві лабораторні роботи, новий досвід. Після дистанційного навчання у наших першокурсників відновились лабораторні заняття з дисципліни "Екологія та охорона довкілля", але ненадовго. Одна з підгруп все-таки встигла провести дослідження в лабораторії.І якось несподівано в цілком серйозній темі "Визначення органолептичних показників води" тісно сплелись весела дегустація, пошук переможця в номінації "найароматнішна водойма", операція "врятувати ̶р̶я̶д̶о̶в̶о̶г̶о̶ ̶Р̶а̶й̶а̶н̶а̶ спритного пуголовка" і багато чого іншого :-)

Почали із перевірки своїх рецепторів для визначення чотирьох смаків (солодкий, солоний, кислий і гіркий) та купи присмаків. Дехто спершу аж надто підозріло поставився до ємностей із різнобарвними розчинами, які передбачались для дегустації. Вважали їх пробами чи то із сусідньої калюжі, чи то стічними водами з найближчої каналізації :-)

Але наша лаборант Руслана Захарова заспокоїла всіх, що все то абсолютно чисте, харчове, придатне до вживання. А деяке навіть дуже смачне (не все, як виявилось згодом :-) ) Ну і вже, коли найсміливіші розпробували розчини, - утворилась черга з бажаючих не лише власні рецептори випробувати, але й отримати добавку :-)


Запахи вже визначали у пробах зі справжніх природних водойм. І тут виявилось, що дехто разом із водою зачерпнув зграйку шустрих "когось").

Найжалісливіші виловлювали пуголовків з води, а найдопитливіші тут же потягли їх під мікроскоп. На фото - ось цей "хтось", якого ми ідентифікували як нижчого рачка)


А дуже симпатичні каченята з останнього фото авторства Анастасія Івченко виявились творцями "найароматнішої" природної водойми, запах якої особливо проявився при нагріванні до 60 градусів, як того вимагав хід роботи)


Ну і наостанок, озброївшись півлітровими циліндрами і півметровими лінійками, ми опанували просту, але ефективну методику із спершу дивною всім назвою "за хрестом" для визначення прозорості води.


Далі буде. Але вже аж у квітні...травні...?.

12 переглядів0 коментарів

Σχόλια


bottom of page