Студентський науковий гурток
У 2013 році на кафедрі створено студентський науковий екологічний клуб, головною метою якого є надання можливостей студенту для самореалізації. «Geek workspace» – це спільнота молодих людей, об’єднаних інтересом до інформаційних технологій, технічних і природничих наук. Мету своєї діяльності учасники клубу вбачають у реалізації власних амбіцій, ідей, ініціатив і творчого потенціалу, працюючи над технічними проектами командою. У 2018 році у результаті зміни назви кафедри і доєднання до колективу науковців - фахівців з охорони праці гурток було трансформовано в «Be eko and Safe»
Робота у гуртку має творчий характер, виховує у здобувачів освіти якості дослідників та обов’язково супроводжується дослідженням обраної ними наукової теми.
Діяльність наукового гуртка сприяє оволодінню професійними знаннями та навичками, ознайомленю зі станом розроблення наукових проблем галузі, формуванню здатностей застосовувати теоретичні знання у практичній діяльності, прищепленню навичок ведення наукових дискусій, наукових досліджень та презентації результатів власних наукових досліджень при публічних виступах.
За результатами роботи здобувачів освіти у складі гуртка планується публікування наукових праць: статей, тез доповідей, впровадження у практичну діяльність або навчальний процес, виступи на наукових конференціях різного рівня, підготовка робіт на конкурси.
Перелік тематик наукових робіт виконаних студентами наукового гуртка:
– «Вплив карбонових точок на фотосинтетичні властивості рослин»
– «Одержання сорбентів спрямованої дії з рослинної сировини»
– «Дослідження процесів евтрофікації води у р. Дніпро»
– «Дослідження впливу екзогенних речовин на біосинтетичну активність спіруліни»
– «Глобальні та локальні наслідки викидів автотранспорту»
– «Визначення показників процесу очищення стічних вод молокопереробних підприємств»
– «Інтенсифікація процесу очищення стічних вод хлібокомбінатів»
- «Застосування біомоніторингу для оцінки стану навколишнього середовища»
Магістрантка Руслана Захарова була учасницею І Міжнародної наукової та практичної конференції "Recent advances in scientific world", яка відбулась 18 – 19.12.2021 у місті Монтеррей, Мексика, де представила результати своїх наукових досліджень як члена студентського наукового гуртка. У співавторстві з науковими керівниками (доценти Н. Бублієнко, О. Салавор, О. Ничик) здобувачка підготувала тези доповіді на тему "Перспективи розвитку водневої енергетики в Україні та країнах ЄС". Здобувачка отримала сертифікат учасника конференції.
Учасниця студентського наукового гуртка «Be eko and Safe» Євгенія Федоришина, магістр першого курсу кафедри екології та екоменеджменту БТЕК, представила результати власних наукових здобутків на XVІІ International scientific and practical conference «Formation of Prospects for the Global Development of Humanity: Modern Problems of Science and Technology», що відбулася 3-5 квітня 2024 року в м. Болонья Італії. Свої наукові здобутки Євгенія доповіла на широкий загал міжнародної наукової спільноти. В ході обговорення представленої доповіді отримала цінні практичні настанови та поради, що допоможуть їх удосконалити напрям своїх наукових досліджень.
Керівник – Семенова Олена Іванівна, доцент кафедри екології та екоменеджменту.
Учасники студентського наукового гуртка «Be eko and Safe» взяли участь у роботі секції Екологія та сталий розвиток, Ювілейної 90-ї Міжнародної наукової конференції молодих учених, аспірантів і студентів «Наукові здобутки молоді – вирішенню проблем харчування людства у ХХІ столітті», яка проводилась Національним університетом харчових технологій 11-12 квітня 2024 року.
Результати наукових здобутків презентували в своїх доповідях учасники наукового гуртка:
Дар’я Тоненька. Застосування концепції Zero-waste у харчових технологіях як ефективний метод охорони навколишнього середовища (науковий керівник Стеценко Н.О.).
Євгенія Федоришина. Характеристика різних типів аеробного активного мулу (науковий керівник Семенова О.І.).
Софія Пашко. Послаблення магнітного поля Землі та його наслідки. (науковий керівник Харченко В.А.)
Єлизавета Корецька Очищення газопилових та вибухонебезпечних викидів (науковий керівник Семенова О.I.)
Дарина Лях. Супервулкани й можливі глобальні наслідки їх виверження. (науковий керівник Харченко В.А.)
Павло Онуфрієнко. Prospects for the development of geothermal energy on the example of Ukraine Перспективи розвитку геотермальної енергетики на прикладі України (науковий керівник Харченко В.А.).
Постерні доповіді також були представлені членами наукового гуртка на конференції:
Ірина Горбенко. Аналіз стану продовольчої безпеки України в контексті її національної безпеки (науковий керівник Маджд С.М.).
Єлизавета Савельєва Найпотужніші виверження вулканів в історії людства та їх вплив на стан навколишнього середовища.(науковий керівник Бублієнко Н.О.).
Інна Денисюк. Використання та переробка відходів бурякоцукрового виробництва (науковий керівник Салавор О.М.).
Світлана Тихенко Негативний вплив диму на людей при виникненні пожежі у приміщенні. (науковий керівник Сірик А.О.).
Владислав Тесля Аналіз перспектив реалізації принципів циркулярної економіки для розвитку України (науковий керівник Маджд С.М.).
Кожна представлена доповідь були яскравою, цікавою і актуальною. Тези доповідей учасників наукового гуртка були опубліковані у матеріалах конференції.
Учасниця студентського наукового гуртка «Be eko and Safe» Ірина Горбенко, магістр другого курсу кафедри екології та екоменеджменту БТЕК, стала переможницею І туру Всеукраїнського творчого конкурсу студентських наукових робіт «Технології захисту довкілля» та представила свою конкурсну наукову роботу на тему «Технологія очищення зворотніх вод підприємств харчової промисловості в природних умовах» в ІІ турі конкурсу.
У своїй роботі Ірина розробила технологію очищення зворотніх вод підприємств харчової промисловості в природніх умовах, що дозволить екологічно безпечно, без застосування хімічних реагентів, відновити якість природних водойм, що зазнали антропогенних порушень в процесі діяльності підприємств харчової промисловості. Запропонована технологія є вкрай актуальна і необхідна для галузі оскільки, дозволить при мінімальних фінансових затратах відновити якісні та кількісні показники стану забруднених водойм, за рахунок відновлення природних механізмів їх саморегенерації.
Теоретичні результати конкурсної роботи можуть бути успішно використані для модернізації технологічної схеми очисних споруд підприємств харчової промисловості. Практична цінність запропонованої технології, на противагу іншим, зводиться до того, що вона є найбільш екологічною і економічно рентабельною, для очищення зворотніх вод від специфічних хімічних забруднювачів підприємств харчової галузі.